Rytíř Toulovec - provází litomyšlí

Ohlasy

Hana Porschová

Setkání s rytířem Toulovcem bylo moc milé. Naše skupina byla velmi smíšená, přijelo nás dohromady 19. Z toho bylo 12 dospělých a 7 dětí různého věku. Bylo těžké procházku sladit tak, aby byli všichni spokojeni, ale nakonec jsme to zvládli. Měli jsme domluvenou zkrácenou verzi. Co jsme stihli, to jsme stihli, teď už člověk aspoň tuší, jak prohlídka vypadá. Pro příště by bylo možná lepší nebrat s sebou menší děti nebo jim prohlídku ještě kapku zkrátit, ty dvě hodiny, co jsme s rytířem strávili, byly na ty malé děti opravdu maximum. Zatímco my starší bychom to klidně ocenili i delší a do větší hloubky. Na druhou stranu se nám nechtělo z naší skupinky na prohlídku nikoho vyčleňovat, byl to náš takový první společný výlet.

Informace, které jsme od rytíře dostali, byly velice kvalitní a zajímavé, bylo vidět, že toho rytíř ví opravdu hodně. Jen mi přišlo, že si o informace musíme říkat. Myslím, že by rytíř měl mluvit víc sám a neptat se pokaždé, co od něho chceme slyšet. Protože my nevíme, co bychom mohli chtít slyšet. Na druhou stranu oceňuji, že nám dával prostor pro dotazy a byl ochotný přizpůsobit se našim přáním a potřebám.

Dětem se moc líbila střelba z kuše. Také bylo pěkné jít večer do temného kostela, kde jsme si i zazpívali. Moc pěkná je prohlídka věže, sice nebylo moc vidět ven kvůli mlze - ale právě ten pohled na večerní Litomyšl v mlze měl svoje obrovské kouzlo.

Dobře jsme se bavili rytířovým slovníkem, jeho hlášky byly opravdu úžasné.

Shodli jsme se, že se musíme do Litomyšle vrátit až bude víc teplo a prohlídku ještě dokončíme.

Další náhodný ohlas
777 637 888
info@rytirlitomysl.cz | facebook.com/RytirToulovec
All rights reserved © Top Design 2012 J.Pelikovský